Gumotex SEAWAVE

Počet osôb
Materiál
Kaučuk

• , zakúpené v Vodácky obchod SUN sport

Potreboval som do rodiny k Swingu 2 a Framure este jeden kajak pre dvoch. Na pélavbu okolo pobrezia jadranskych ostrovov, najcastejsie. Lode z Gumotexu sa mi osvedcili, mam aj Baraku s motorom Honda, funguje vynikajuco vo flotile s kajakmi.

Typ
kajaky
Počet osôb
Materiál
Kaučuk

Gumotex Seawave je dlhý, úzky, ľahko ovládteľný nafukovací kajak, vhodný na športovú, rýchlu jazdu. Seawave je plne variabilný. Posúvaním a pridávaním sedačiek je možné kajak využívať pre jednu až tri osoby. Štandardne je dodávaný s dvomi sedačkami, môžete ho vybaviť výstuhami a spevnenou palubou. Zpevnený kýl napomáha priamej jazde a eliminuje vplyv bočného vetra. Vďaka úzkemu a dlhému tvaru výborne drží smer. Vďaka nízkej hmotnosti je ľahko ovládateľný a ideálny na rýchlu jazdu po veľkých plochách. V základnej výbave nájdete smerovú plutvu.

Seawave - morská vlna - je určený pre vodákov, ktorí milujú dlhšie výlety, otvorené plochy, radi si poriadne zapádlujú, pre expedičné putovanie na kľudných riekach, jazerách a moriach.

Technické parametre kajaku Gumotex Seawave:

- Dĺžka kajaku 455 cm, šírka 80 cm,

- nosnosť 250 kg, hmotnosť 17.5 kg,

- počet osôb 1 - 3,

- počet vzduchových komôr 3+3+2,

- materiál Nitrilon, vysoko odolný proti odretiu, starnutiu a UV žiareniu,

- rozmery zbaleného kajaku 68 x 43 x 30 cm.

Základná výbava lode Gumotex Seawave:

- vodotesný transportný vak  - možno použiť ako nepremokavý lodný vak na uchovanie suchých vecí,

- uchytenie pre smerovú plutvu,

- push-push ventill,

- pretlakový ventil,

- vypúšťací otvor v zadnej časti lode,

- nastaviteľná opierka na nôh,

- komfortné sedačky s opierkami,

- úchyty na prenos kajaku,

- obvodový suchý zips na upevnenie kokpitu.

• , zakúpené v Vodácky obchod SUN sport

• Stabilný kajak v ktorom sa dokážete aj postaviť. Je v ňom veľa miesta pre posádku aj batožinu. Kajak je pevný a "nezlomia ho ani morské vlny.
    • Prekvapilo ma (mal som pred ním Helios 2), že Seawave je podstatne rýchlejší, pritom ak si porovnáme dno kajaku by som to nepovedal, ale je to fakt.
    • Nechápal som viac ako dvojnásobnú cenu oproti Heliosu 2, ale po prvej jazde mi to bolo jasné. Je stabilnejší, rýchlejší je v ňom viac miesta a nesedíťe na dne, ako Heliose, ale na sedačkách, tzn. vyššie a lepšie sa pádluje.
    • Možnosť dokúpiť doplnky- kormidlo, palubu.

Super kajak, za trochu vyššiu cenu, ale stojí to za to.
    Veľmi som váhal, či predať takmer nový Gumotext Helios II a kúpiť Seawave za dvojnásobok, ale oplatilo sa.
    Seawave je oveľa stabilnejší a kľže sa po vode, akoby bol "navoskovaný"
    Nezaberie v kufri veľa miesta.

• Slušný, hlavne variabilný kajak.
    • V názve "sea" by som bral trochu s rezervou.
    • Cena, ktorá stúpla behom dvoch rokov o tretinu
    • Pri tej cene by mohla sýtosť farieb niečo vydržať, ale opak je pravdou, behom týždňa na slnku, máte vrch kajaka matný, vyšedivený.
    • Mohol by byť trochu rýchlejší.
    • Dvoj-paluba by mala byť súčasťou základného balenia

Je to v podstate bežný kajak, vyniká hlavne variabilnosťou a viete ho hodiť do kufra, má ale prehnanú cenu,
    Dvojmiestna paluba by mala byť v cene základného balenia,tu využije každý.
    Nestálofarebnosť.
    Keď si dokúpite palubu ste vysoko nad 1000€. Za tie peniaze by som dnes kúpil radšej Prijon a to je už iné caffe. Mal som možnosť hvyskúšať Seayak 520 a oproti Seawavu ide po vode ako guľa. Takže na jeseň ide Seawave z domu.